Pokumaa « EelmineTagasi nimekirjaJärgmine »

www.pokumaa.ee
Juuni 2008

Edgar Valter on üks tuntumaid Eesti lasteraamatute kirjanikke ja illustraatoreid. Ta on illustreerinud ca 250 raamatut. 1994 ilmus Edgar Valterilt esimene omakirjutatud ja joonistatud lasteraamat –“Pokuraamat”. Küsimusele, kuidas kunstnikust sai kirjanik, on Edgar Valter vastanud: “Olles illustreerinud õige mitmeid lasteraamatuid, tekkis ajapikku mõte ja soov püüda ka ise lastele kirjutada. Otseseks ajendiks sai Võrumaa loodus, mille keskel juba pikemat aega elatud.”

Just seal, Võrumaa looduses, on loodud reaalne Pokumaa. Koht, kus lapsed saavad tutvuda looduse ja Edgar Valteri loominguga. 2008. aasta kevadel sai valmis Pokukoja, mis on kahtlemata kõige omapärasem palkehitis Eestis. Metsa servas maantee ääres püüavad mööduja pilku kaks suurt pokut. Just sellise mulje jätab ruumikas, kaheosaline ehitis, mille eripärane laudkatus meenutab pokukuube. Pokukojas saab näha Edgar Valteri originaalillustratsioone ja õlimaale.

2008. aasta kevadel avati ka uus veebileht. NMG ülesandeks oli luua veebileht, mille mahukat sisu saab klient ise täiendada. Kujundus pidi edasi andma Edgar Valteri loomingu hõngu, kuid samas pidi veebileht olema lihtne ja kergesti kasutatav. Lisaks tavapärastele lahendustele valmistasime Pokumaa veebilehele ka e-kaarte, mänge, taustapilte ning sisu, mida saab laadida mobiiltelefonidele.

Veebileht on eesti ja inglise keeles. Põhiinfo on saadaval ka vene, saksa, läti ja soome keeles.

New Media Guru tänab Pokumaa esindajat Helina Kärgenbergi. Tänu Helinale oli meievaheline koostöö sujuv ning suhtlemine mõnus ja pingevaba.

Kliendi arvamus:

Olen jäänud väga rahule koostööga. Ma arvan, et Pokumaa kodulehe tegemine ei olnud just kerge ülesanne, eriti olukorras, kus meil olid kindlad piirid algmaterjalide (illustratsioonide) osas. Mulle meeldis, et kui soovisime teistsuguseid lahendusi, pakkusite asjatundlikult välja võimalusi. Samuti on mulle olnud sümpaatne teie töö paindlikkus ja ka kiirus.

Meie soov kodulehe osas oli see, et saaksime hiljem võimalikult palju sisu ise muuta. NMG pakub seda võimalust ja kodulehe haldamine on lihtne ning loogiline. Rõõm on kuulda Pokumaa külastajatelt, et neile meeldib meie koduleht. Leian, et see on parim tunnustus tehtud tööle!

Olen tulemusega väga rahul, minu jaoks on oluline kodulehtedel info kerge kättesaadavus, sihtgrupile suunatus ja see, et kodulehte ikka uuendatakse. Valminud kodulehel on põnevust nii lastele kui ka täiskasvanutele. Loodame, et kodulehe abil jõuab Pokumaale palju külastajaid!

Helina Kärgenberg, juhatuse liige

© New Media Guru OÜ

New Media Guru OÜ
Tallinn, Eesti

Telefon: 515 ___2117; 669 9951
Skype: tarielikoppel
info@newmediaguru.com